ГоловнаДіяльністьМіжнародна діяльністьМіжнародні навчанняРАФ ЕНД РЕДІ 2004Мобільний шпиталь
 Версія для друку

Інформаційна довідка про мобільний госпіталь МНС України

Мобільний госпіталь МНС України (далі – Госпіталь) було створено в 1997 році як структурний багатопрофільний медичний підрозділ Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, призначений для надання першої лікарської та кваліфікованої медичної допомоги постраждалим у зонах надзвичайних ситуацій.

За період з 1997 по 2004 роки Госпіталь залучався до надання медичної допомоги постраждалому населенню під час катастрофічної повені у Закарпатській області (1998 р.), землетрусах у Республіці Туреччина (1999 р.), Республіці Індія (2001 рік), Ісламській Республіці Іран (2003-2004 р.), брав участь у медичному забезпеченні заходів, пов’язаних з візитом Папи Римського до м. Києва (2001 р.); має великий практичний досвід надання медичної допомоги населенню, яке постраждало внаслідок надзвичайних ситуацій.

Крім зазначеного, Госпіталь активно залучався до міжнародних навчань “Раф енд Реді 2000” - на території Харківської області, “Закарпаття 2000” – на Закарпатті, “Сі-бриз 2001”- на Одещині, здійснював показові розгортання для міністрів з питань надзвичайних ситуацій країн СНД, делегації Франції тощо.

За період його функціонування надано медичну допомогу понад 22 000 хворим та постраждалим.

Госпіталь призначений для надання кваліфікованої та окремих видів спеціалізованої медичної допомоги постраждалому населенню та рятувальникам у зонах надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру:

Госпіталь виконує завдання:

  1. Прийом і медичне сортування постраждалих (уражених) внаслідок надзвичайної ситуації.
  2. Надання їм першої лікарської та кваліфікованої медичної допомоги у встановленому обсязі.
  3. Тимчасове розміщення та лікування хворих.
  4. Тимчасова ізоляція інфекційних хворих.
  5. Підготовка постраждалих (хворих) до евакуації у медичні заклади відповідно до профілю патології.

Протягом доби Госпіталь може надати кваліфіковану медичну допомогу 400 постраждалим, а також забезпечити госпіталізацію 40 нетранспортабельних хворих (при додатковому розгортанні наметового містечка - госпіталізацію до 200 хворих). Його готовність до прийому перших постраждалих в осередку ураження становить 1 годину після прибуття на місце надзвичайної ситуації.

Госпіталь складається із комплексу споруд, призначених для створення відповідних санітарно-гігієнічних умов при наданні медичної допомоги постраждалим та підготовки їх до евакуації в стаціонарні лікувальні заклади при аваріях, катастрофах, стихійному лиху або інших надзвичайних ситуаціях у різноманітних кліматичних регіонах, важкодоступних або віддалених від стаціонарних медичних закладів місцях.

Госпіталь складається з 18 пневматичних модулів (далі – пневмомодуль). Вага 1 пневмомодуля – 180 кг. Загальна вага Госпіталю з обладнанням становить 18,7 тонн. Матеріально-технічна частина розміщується в автомобілі “Супер-МАЗ” вантажопідйомністю 20 тонн.

Він працює в автономному режимі. Електро-енергопостачання здійснюється за рахунок дизельних генераторів. Потреба в дизельному пальному становить 400 л на добу. Напруга в електрообладнанні 220V. Площа розгортання: 100 х 100 м.

Доставка Госпіталю до району надзвичайної ситуації може здійснюватися авіаційним, залізничним та водним транспортом, а також самостійно автомобільним транспортом.

Організаційно-штатна структура Госпіталю у розгорнутому стані складається з наступних функціональних підрозділів:

Повна штатна чисельність Госпіталю становить 152 особи. Залежно від конкретних завдань і умов їх виконання, він може діяти і в меншому за чисельністю штаті - від 52 до 152 осіб.

Щодо виконання завдання за призначенням в Ісламській Республіці Іран

26 грудня 2003 року місто Бам провінції Керман Ісламської Республіки Іран постраждало від землетрусу. За шкалою Ріхтера поштовх стався силою 6,8 бала. За офіційними даними, внаслідок землетрусу загинуло близько 25 тисяч осіб, місто було зруйновано майже повністю.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2003 р. № 2044 “Про надання допомоги Ісламській Республіці Іран у проведенні пошуково-рятувальних робіт у районах, що постраждали від землетрусу” та спільного наказу МНС і МОЗ України від 27.12.03 № 528/163 “Про призначення керівного складу мобільного госпіталю МНС України для роботи в Ісламській Республіці Іран” для надання медичної допомоги населенню був направлений мобільний госпіталь МНС України, який працював у зоні надзвичайної ситуації з 28 грудня 2003 року по 29 січня 2004 року.

Роботу Госпіталю було спрямовано за двома напрямками: надання амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги з широким використанням лабораторно-діагностичних методів досліджень.

За весь період роботи було надано медичну допомогу 7304 хворим та постраждалим, у тому числі - 1890 дітям. Фахівцями було проведено 147 оперативних втручань, прийнято 29 пологів; проведено досліджень: лабораторних - 1173, рентгенологічних - 655, сонографічних (УЗД) - 229. В умовах стаціонару отримали лікування 531 мешканець м. Бам.

Інтерес до методів організації та надання кваліфікованої медичної допомоги в екстремальних умовах виявилися в тому, що за період роботи Госпіталю його відвідали Консул України і військовий аташе в Ісламській Республіці Іран, спікер парламенту Ісламської Республіки Іран Меді Каруб, Голова Ради національної безпеки Ісламської Республіки Іран Алі Рогані, заступник Міністра закордонних справ Ісламської Республіки Іран Амін Заде, Верховний Уповноважений Євросоюзу з питань зовнішньої політики та безпеки Хав’єр Солана, духовні лідери Ірану і Кувейту, а також представники політичних та громадських організацій Ісламської Республіки Іран. Ці посадові особи дуже високо оцінили роботу фахівців Госпіталю, висловили глибоку подяку за якісне надання медичної допомоги хворим і постраждалим.

Завдання, поставлені Урядом України щодо надання медичної допомоги постраждалому від землетрусу населенню Ісламської Республіки Іран, були виконані в повному обсязі.

 

    Твіт