ГоловнаДіяльністьМіжнародна діяльністьЄвропейська інтеграція
 Версія для друку

Європейська інтеграція

Виконання зобовʼязань у рамках Угоди про асоціацію

Державна служба України з надзвичайних ситуацій у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (далі – Угода про асоціацію) виконує в межах повноважень завдання визначені Главою 6 “Навколишнє природне середовище” Розділу V “Економічне та галузеве співробітництво Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (далі — План Заходів), відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 р. № 1106.

 

ЗВІТ щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони за І квартал 2020 року

ЗВІТ щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони за ІІ квартал 2020 року

 


Співробітництво у рамках інструменту ЄС «Східне Партнерство»

ДСНС України є основним бенефіціаром Проекту ЄС "Програма з попередження, готовності та реагування на катастрофи природного та техногенного характеру для країн Східного партнерства" (далі - Програма ЄС “PPRD East II”).

Метою зазначеної Програми є посилення і розвиток потенціалу країн-учасниць Східного партнерства у сфері цивільного захисту шляхом залучення експертної та технічної підтримки ЄС.

З 1 грудня 2014 року по 2019 рік було реалізовано другу фазу Проекту ЄС “PPRD East II”.

Фінансована Європейським Союзом ця Флагманська Ініціатива Європейського Союзу, яка мала загальний бюджет 5,5 млн. євро, була впроваджена у шести країнах Східного партнерства (Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні).

Другу фазу було розроблено як природне продовження першої фази, що закінчилась у червні 2014 року. Вона була сконцентрована на подальшому розвитку національного інституційного та регуляторного правового поля з наголосом на політиці цивільного захисту Європейського союзу та Директиві ЄС з питань запобігання і реагування на повені. Заходи з підвищення потенціалу також були орієнтовані на підготовку країн-партнерів до відкриття Європейського Механізму цивільного захисту Європейського Союзу для країн Східного партнерства. Буде продовжуватися удосконалення Електронного регіонального атласу ризиків (ЕРАР), створеного під час першої фази. З метою запобігання ризикам і виникненню надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру були організовані подальші заходи з підвищення інформованості населення.

Участь у Програмі сприяла підвищенню можливостей ДСНС України з подолання катастроф на місцевому, регіональному та національному рівнях шляхом налагодження ефективної взаємодії з ЄС та державами-учасниками Східного партнерства у сфері цивільного захисту.

У рамках зазначеної Програми представники ДСНС України брали участь у міжнародних семінарах, тренінгах та навчаннях з питань цивільного захисту. Участь у зазначених заходах дала можливість покращити професійний рівень та досвід українських експертів, дозволила оволодіти спеціальними процедурами ЄС і стандартами з планування, підготовки та проведення рятувальних операцій, підвищити обізнаність з організації цивільного захисту в країнах-учасницях Східного партнерства та сприяла налагодженню взаємодії з відповідними структурами країн-учасниць Східного партнерства у сфері попередження, реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Безсумнівно, основною подією в рамках другої фази проекту було проведення у Молдові великомасштабних польових навчань MOLDEX 2017. Українська пошуково-рятувальна команда у складі 24 чол. особового складу та 7 одиниць техніки успішно представила нашу державу у міжнародних навчаннях та представники команди з задоволенням сьогодні поділяться з нами своїми враженнями.

З метою проведення оцінки ефективності реалізації другої фази та обговорення основних цілей наступної фази Програми PPRD East 21 та 22 січня 2020 року відбувся візит в Україну представників проєкту.

 

 

 

    Твіт