ГоловнаДовідка за квартал31 Грудня, 2014р.
 Версія для друку

ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНА ДОВІДКА
про надзвичайні ситуації в Україні, що сталися впродовж 2014 року

Опубліковано: 31.12.2014, 23:59Повернутися Огляд статистики

У 2014 році в Україні зареєстровано 143 надзвичайні ситуації (далі - НС), які відповідно до Національного класифікатора "Класифікатор надзвичайних ситуацій" ДК 019:2010 розподілилися на:

Внаслідок цих надзвичайних ситуацій загинуло 287 осіб (з них 39 дітей) та 680 - постраждало (з них 235 дітей).

За масштабами надзвичайні ситуації розподілилися на:

Порівняно з 2013 роком загальна кількість надзвичайних ситуацій не змінилася. Разом з цим, зафіксовано зменшення кількості НС техногенного та соціального характеру (на 1,3% та 16,7%), а кількість НС природного характеру збільшилася на 5,4%. Також, у 2014 році зареєстровано збільшення на 13,4% кількості загиблих в НС, що сталося за рахунок зростання їх частки в НС техногенного характеру: НС, пов'язаних із пожежами, вибухами (у 2014 році в цих НС загинуло 152 особи проти 99 - у 2013 році, збільшення на 54%), НС на транспорті (77 загиблих у 2014 році проти 70 - у 2013 році (збільшення на 10%) та НС унаслідок раптового руйнування будівель і споруд, у тому числі на вугільних шахтах (10 загиблих у 2014 році проти 4 - у 2013 році, збільшення в 2,5 рази). За рахунок масштабності НС цього класу зросла і частка НС державного рівня. За рештою видів НС спостерігається як зменшення кількості загиблих та постраждалих в них людей.

За видами у 2014 році переважали НС унаслідок пожеж та вибухів (у тому числі на промислових підприємствах) - 34% загальної кількості НС, медико-біологічні НС (переважно отруєння та інфекційна захворюваність людей) - 29% та НС унаслідок аварій на транспорті - 13%. Варто зазначити, що у 2014 році, порівняно із 2013 роком, спостерігається збільшення кількості НС, пов'язаних із аваріями на системах життєзабезпечення та НС, унаслідок пожеж в природних екосистемах. За рештою видів НС спостерігається зменшення їх кількості (крім НС унаслідок пожеж та вибухів та медико-біологічних НС, кількість яких збільшилась порівняно з 2013 роком на 4,4% та 5,2 % відповідно) (Натиснить для збільшеннятабл. 1).

У регіональному розрізі найбільшу кількість НС у 2014 році зафіксовано у Донецькій (20 НС), Харківській і Херсонській (по 10 НС), Одеській (9 НС), Чернігівській (8 НС), у Запорізькій, Луганській, Львівській, Миколаївській та Тернопільській (по 7 НС) областях. У Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській областях - по 6 НС. У Житомирській, Полтавській, Рівненській та Хмельницькій областях - по 5 НС. У Закарпатській та Сумській областях виникло по 4 НС; у Київській області та м. Києві - по 3 НС; по 2 НС - у Івано-Франківській, Кіровоградській та Черкаській областях, в решті регіонів зареєстровано по 1 НС (Натиснить для збільшеннярис. 1).

Порівняно із 2013 роком у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Житомирській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях зафіксовано зростання кількості НС, натомість у Донецькій, Миколаївській та Полтавській областях їх кількість не змінилася, а у решті областей - зменшилася.

Найбільшу кількість загиблих в НС (49 осіб) зареєстровано у Донецькій області (переважна більшість з яких загинули унаслідок пожеж (вибухів) на вугільних шахтах та унаслідок НС на транспорті).

Найбільшу кількість постраждалих в НС (70 осіб) зареєстровано у Тернопільській області (усі постраждали внаслідок НС медико-біологічного характеру).

Значну кількість загиблих в НС (38 осіб) зареєстровано в Одеській області (38 осіб, більшість з яких (32 особи) - внаслідок НС державного рівня, пов'язаної із пожежею у будинку Одеської обласної федерації профспілок), а постраждалих - у Донецькій області (66 осіб, переважна більшість з яких постраждали унаслідок НС на транспорті та НС унаслідок пожеж і вибухів).

НС державного рівня сталися внаслідок:

НС регіонального рівня зареєстровано:

Повернутися Надзвичайні ситуації природного характеру

У 2014 році в Україні виникло 59 НС природного характеру, що на 5,4 % більше, ніж у 2013 році. Збільшення загальної кількості надзвичайних ситуацій цього класу відбулося переважно за рахунок НС, пов'язаних з окремими випадками екзотичних та особливо небезпечних інфекційних захворювань сільськогосподарських тварин (5 НС), тоді як у 2013 році таких НС не зареєстровано взагалі.

За видами надзвичайні ситуації розподілилися наступним чином:

За масштабами НС природного характеру віднесено до:

Унаслідок НС природного характеру у 2014 році загинуло 25 осіб (з них 4 дітей) та постраждало - 492 особи (з них 220 дітей). Порівняно з 2013 роком кількість людей, які загинули, зменшилася на 43,2 %, а кількість постраждалих - на 13,2 %, при цьому, кількість постраждалих дітей навпаки збільшилась на 40 % (у 2013 році загинуло 44 особи (з них 8 дітей) та 567 осіб постраждало (з них 157 дітей)). Як і у аналогічному періоді минулого року, майже всі загиблі та постраждалі особи - внаслідок медико-біологічних надзвичайних ситуацій (загиблі - від отруєння токсичними та іншими речовинами, постраждалі - від інфекційних захворювань та отруєння у результаті споживання неякісних продуктів харчування)(Натиснить для збільшеннятабл. 2).

Варто відмітити, що за статистикою 1997 - 2014 років розподіл збитків від НС природного характеру не має кореляції з кількістю надзвичайних ситуацій. Так, зменшення кількості надзвичайних ситуацій, яке спостерігається, починаючи з 2000 року, не призвело до зменшення втрат від цих НС, а навпаки, відмічалося суттєве збільшення по окремих роках. За попередніми розрахунками, у 2014 році через надзвичайні ситуації природного характеру завдано збитків на суму понад 140 млн. грн. (збитки від гідрометеорологічних НС склали близько 139 млн. грн.), що на 52% менше від показників 2013 року (збитки від НС природного характеру у 2013 році склали понад 291 млн. грн., а від гідрометеорологічних НС - 290,5 млн. гривень), та пояснюється зменшенням частки метеорологічних НС на 43,7 %, і не залежить від збільшення загальної кількості НС природного характеру порівняно з 2013 роком.

За статистичними даними 2014 року найбільшу кількість НС природного характеру зареєстровано у Чернігівській - 7 НС, по 6 НС - у Львівській та Херсонській, по 4 НС - у Запорізькій, Одеській, Миколаївській та Рівненській, по 3 НС у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Полтавській та Тернопільській, по 2 НС - у Донецькій, Івано-Франківській, Луганській, Сумській та Хмельницькій областях, по 1 НС - в Кіровоградській, Чернівецькій областях та у м. Києві; у 6 регіонах України надзвичайних ситуацій не зареєстровано.

Загальною особливістю погодних умов звітного періоду була переважно тепла, з недобором опадів на більшості території країни погода на початку року. Січень відзначився доволі контрастною погодою: аномально теплою упродовж першої і другої декад та холодною і сніжною в третій декаді. Середня місячна температура повітря у лютому перевищила норму на 1-6 градусів: середня добова температура повітря в основному перевищувала норму на 2-9 градусів, лише на початку лютого була нижчою за норму. Березень видався теплим, в деяких областях - одним із найтепліших за весь період метеорологічних спостережень. Середня місячна температура перевищила норму на 3-7 градусів, були оновлені або повторені попередні рекордні значення березня 1990 року (крім Івано-Франківської, Чернівецької, Одеської, Донецької, Луганської областей). Квітень видався теплим, середня місячна температура повітря на переважній території країни дещо перевищила норму, лише на сході країни, у більшості районів Дніпропетровської, Запорізької областей була близькою до норми. Опадів випало здебільшого близько до норми та понад норму. Травень був теплим і вологим. Опадів випало в основному 1,3-2,7 норми, у Волинській, Вінницькій, Харківській, Одеській області місцями 3-3,5 норми, в Київській та Черкаській областях до 4-4,4 норми, лише на Донеччині, у північних та західних районах Херсонщини переважно норма, в долинах Закарпаття, в південних та центральних районах Херсонщини 33-78% від норми. На більшій частині території Київської, Черкаської, в окремих пунктах Вінницької, Одеської області цей травень виявився найвологішим за весь період метеорологічних спостережень.

Влітку переважала тепла погода з нерівномірним розподілом опадів по території країни: у Черкаській, Кіровоградській та в окремих районах Одеської, Рівненської і Волинської областей - понад норму (в основному 130-280%, на Харківщині до 357% місячної норми), на решті території в основному менше за норму (35-70%, на Закарпатті 10-33%), лише подекуди на Київщині, Житомирщині та в більшості районів Миколаївщини - близько до норми (80-100%). Середня місячна температура була вищою за норму на 1,2-3,5 градусів, лише подекуди на Закарпатті та Прикарпатті - близькою до норми.

Середня місячна температура повітря у вересні перевищила кліматичну норму в основному на 0,8-1,7 градуси; в окремих районах Закарпаття, південних, центральних областей - на 2,0-2,9 градусів, і лише в окремих районах Київської, Чернігівської, Львівської та Луганської областей була близькою до норми. Місячна кількість опадів у склала у східних, центральних, Миколаївській, Сумській, Чернігівській та Волинській областях - 1-2, подекуди 3 місячні норми, а на півдні Одещини, Кіровоградщини, у більшості районів Житомирської та Чернівецької областей - 9-17%. Жовтень видався прохолодним і посушливим для переважної території країни, листопад 2014 року - контрастним: у першій половині - теплим і сухим, в другій - холодним з опадами. Погодні умови грудня формували переважно помірно теплі та вологі повітряні маси з заходу і південного заходу, а у першій декаді та в останню п'ятиденку місяця спостерігалося вторгнення холодних повітряних мас з півночі та північного сходу.

Гідрометеорологічні умови 2014 року були в основному сприятливими для функціонування господарського комплексу країни, але різкі зміни погоди (переважно у холодну пору року) стали причиною комплексних ускладнень (відключення електроенергії, порушення зв'язку; утворення снігових заметів на дорогах, в результаті - погіршення та зупинка руху транспорту, а взагалі - порушення нормальних умов життєдіяльності людей) у багатьох регіонах країни, що призвело до виникнення надзвичайних ситуацій державного та регіонального рівнів.

НС державного рівня виникла внаслідок:

НС регіонального рівня зареєстровано:

Мінливі погодні умови теплої пори року не сприяли збереженню показника надзвичайної пожежної небезпеки на більшості території країни на тривалий строк. Упродовж червня - листопада виникло 6 НС, пов'язаних з пожежами в природних екосистемах. 2 НС виникли у Херсонській, по 1 НС - у Дніпропетровській, Кіровоградській Полтавській та Чернігівській областях, всі вони набули об'єктового рівня. У звітному році кількість таких НС збільшилась утричі проти кількості таких НС в аналогічному періоді 2013 року (2 НС), але слід зауважити, що кількість НС, пов'язаних із пожежами в природних екосистемах у 2013 році є найменшим значенням за останні 20 років.

У 2014 році виникло 42 медико-біологічні НС, в яких загинуло 22 особи (з них 4 дітей) та постраждало 489 осіб (з них 220 дітей). Порівняно з 2013 роком кількість надзвичайних ситуацій цього виду збільшилась на 10, 5 %, але разом з цим, кількість загиблих та постраждалих осіб зменшилась на 46,3 % та на 12% відповідно.

За масштабами медико-біологічні НС розподілилися наступним чином:

За статистичними даними найбільша кількість медико-біологічних НС у звітному періоді зареєстрована у Чернігівській (6 НС), Волинській (5 НС), Львівській та Рівненській (по 4 НС), Тернопільській (3 НС) областях, більше всього постраждалих в цих НС відмічено в Тернопільській (69 осіб), Волинській (54 особи) та Рівненській (50 осіб) загиблих - у Дніпропетровській (7 осіб), Рівненській та Луганській (по 4 особи) областях.

У 2014 році виникло 25 НС, пов'язаних із інфекційною захворюваністю людей, в яких загинуло 2 особи (з них 1 дитина) та постраждало 428 осіб (з них 189 дітей). Порівняно із 2013, у звітному році, кількість зазначених НС, збільшилась на 19 %, кількість загиблих в них осіб не змінилась, а кількість постраждалих зменшилась на 5, 3%, хоча кількість постраждалих дітей навпаки - збільшилась на 34%.

В структурі інфекційних захворювань, що призвели до виникнення надзвичайних ситуацій, більшість (60%) припадає на сальмонельоз, що спостерігався у Волинській (у 3 НС постраждали 49 осіб, з них 19 дітей), Тернопільській (постраждали 44 особи), Чернігівській (у 2 НС постраждали 33 особи, з них 1 дитина), Львівській (у 4 НС постраждали 28 осіб, з них 5 дітей), Житомирській (постраждали 24 особи), Вінницькій (постраждали 16 осіб), Одеській та Рівненській (постраждало по 15 осіб, з них 1 та 4 дитини відповідно) областях. Захворювання людей на особливо небезпечні інфекційні захворювання (сказ, загинуло 2 особи, з них 1 дитина), які спостерігалися у Волинській (у жовтні) та у Рівненській (у грудні) областях складають 8 %; частка захворювань на вірусний гепатит А складає 4% (в лютому у Волинської області захворіло 5 дітей).

На гостру кишкову інфекцію, припадає 28% від загальної кількості НС з інфекційної захворюваності людей, які спостерігалися у Житомирській (2НС), Запорізькій, Львівській, Миколаївській, Одеській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

З них найбільш резонансними виявилися:

Причиною цих НС, як і більшості типових до них, стали грубі порушення та недоліки в дотриманні санітарного законодавства щодо обробки та приготування їжі, а також недотримання правил особистої гігієни та порушення технологічного процесу приготування їжі.

У 2014 році, порівняно із 2013 роком, зросла кількість НС, пов'язаних з окремими випадками екзотичних та особливо небезпечних інфекційних захворювань сільськогосподарських тварин (свиней на африканську чуму) - 4 НС, тоді, як у 2013 році таких випадків не було зафіксовано взагалі. Ще одна НС, яка виникла у м. Києві, пов'язана з інфекційним захворювання риб невизначеної етіології.

У 2014 році виникло 12 НС, пов'язаних із отруєнням людей, внаслідок чого загинуло 20 осіб (з них 3 дітей) та постраждала 61 особа (з них 31 дитина). Порівняно з аналогічним періодом 2013 року кількість надзвичайних ситуацій зменшилась майже на 30%, а кількість загиблих та постраждалих - на 48,7% та на 40,7% відповідно.

З загальної кількості випадків НС, пов'язаних з отруєнням людей, 7 НС припадає на отруєння токсичними та іншими речовинами, з яких переважна більшість (6 НС) спричинена отруєнням чадним та побутовим газом, що зафіксовано у Дніпропетровській (2 НС), Луганській, Рівненській, Сумській та Полтавській областях.

У звітному періоді саме з цими ситуаціями пов'язано 80% кількості загиблих внаслідок НС природного характеру.

Ще одна НС була пов'язана з отруєнням токсичними речовинами (гербіцид Стомп 330), коли постраждали 11 осіб (з них 6 дітей) у Полтавській області.

На харчові отруєння, що виникли у Тернопільській (2 НС), Вінницькій, Івано-Франківській та Чернівецькій областях припадає 41,6% від загальної кількості отруєнь, в яких постраждали 49 осіб, з них 24 дитини.

Серед головних причин виникнення НС медико-біологічного характеру варто відмітити: порушення правил експлуатації побутових газових приладів, грубе порушення санітарно-гігієнічних норм при виготовленні, зберіганні та вживанні харчових продуктів державними установами та громадянами.

Повернутися Надзвичайні ситуації техногенного характеру

У 2014 році зареєстровано 74 надзвичайних ситуацій техногенного характеру, що на 1,3% менше порівняно 2013 роком.

Внаслідок цих НС загинуло 239 осіб (з них 31 дитина) та 187 осіб (з них 15 дітей) - постраждало. Порівняно із 2013 роком кількість загиблих в НС техногенного характеру збільшилася на 33%, а постраждалих - зменшилася на 34,4% (у 2013 році в 75 НС техногенного характеру загинуло 180 осіб та 285 - постраждало). Збільшення кількості загиблих сталося через зростання їх частки в НС державного і регіонального рівнів, що зареєстровані унаслідок пожеж (вибухів) та аварій на транспорті.

За масштабами надзвичайні ситуації техногенного характеру, що виникли у 2014 році, розподілилися на:

НС державного рівня сталися внаслідок:

НС регіонального рівня зареєстровано:

Найбільшу загрозу життю і здоров'ю людей та найбільш трагічні наслідки мають НС на транспорті, особливо на автомобільному, а також НС, пов'язані із пожежами і вибухами. Так, у 2014 році спостерігається збільшення кількості загиблих в НС на транспорті та унаслідок пожеж і вибухів, загинуло 77 та 152 особи відповідно. Разом з цим, порівняно із 2013 роком, варто відмітити зменшення у 2014 році на 10% кількості НС унаслідок пожеж та вибухів у будівлях та спорудах житлової призначеності, проте їх частка серед НС, пов'язаних із пожежами та вибухами залишається найбільшою.

У 2014 році, порівняно із 2013 роком, зареєстровано зростання кількості НС на системах життєзабезпечення (у 2013 році НС на системах життєзабезпечення зареєстровано не було). Найбільш масштабними з них були НС на системах водопостачання у Донецькій області, де унаслідок бойових дій у червні 2014 року без водопостачання залишилось близько 1,5 млн. осіб.

По одній НС на системах життєзабезпечення зареєстровано:

Ще однією негативною рисою 2014 року є збільшення на 55% кількості НС, пов'язаних із пожежами на об'єктах та спорудах виробничого призначення, у тому числі на вуглевидобувних підприємствах, транспорті тощо. Ця тенденція простежується загалом у статистиці пожеж, так упродовж минулого року кількість пожеж на підконтрольних органам державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки підприємствах, в організаціях, закладах, збільшилась на 30,3% (2528 пожеж). Необхідно відмітити, що впродовж останніх 10 років (за виключенням 2010 року) на території держави спостерігалась стабільна тенденція до щорічного зменшення кількості пожеж на таких об'єктах.

Слід зазначити, що на таке становище в певній мірі вплинули зміни в законодавстві щодо суттєвого обмеження контрольно-наглядових функцій, послаблення законодавчої і нормативно-правової бази у сфері повноважень органів управління, у тому числі - тимчасова заборона проведення планових та позапланових перевірок органів влади та місцевого самоврядування, об'єктів та суб'єктів господарювання без дозволу Кабінету Міністрів України.

Як свідчить статистика, за умови невжиття інших, нових сучасних дієвих механізмів здійснення контролю за реалізацією державної політики у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту, відсутність нагляду за дотриманням вимог пожежної та техногенної безпеки безпосередньо на об'єктах та у відомчих організаціях призводить до вкрай негативного результату.

Довідково: в 2014 році в Україні, за виключенням тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим зареєстровано 68 тис. 879 пожеж, якими нанесено прямих збитків на суму близько 1,5 млрд. гривень. У вогні загинуло 2 тис. 246 людей, у тому числі 74 дитини; отримали травми 1450 людей, з яких 107 - діти.

Порівняно з 2013 роком кількість пожеж збільшилася на 17,3%, а кількість завданих матеріальних збитків - у 2 рази.

За рештою видів НС техногенного характеру у 2014 році спостерігається зменшення їх кількості.

У територіальному розрізі у 2014 році найбільший техногенний ризик проявився у Донецькій (16 НС) та Харківській (9 НС) областях. У Вінницькій, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Київській, Миколаївській, Одеській, Тернопільській, Херсонській та Хмельницькій областях зберігалися середні ризики виникнення НС техногенного характеру. На територіях цих регіонів у 2014 році сталося по 3 - 5 НС техногенного характеру. У Дніпропетровській, Житомирській, Полтавській, Черкаській областях та м. Києві зареєстровано по 2 НС, у Волинській, Кіровоградській, Львівській, Рівненській, Сумській та Чернігівській областях виникло по 1 НС, в решті регіонів України впродовж 2014 року не зареєстровано жодної НС техногенного характеру.

Головними причинами виникнення НС техногенного характеру були порушення правил дорожнього руху, незадовільний технічний стан виробничих об'єктів, ігнорування вимог пожежної безпеки та інших норм і стандартів у промисловості, будівництві, комунальному господарстві, транспорті та в інших галузях.

Повернутися Надзвичайні ситуації соціального характеру

У 2014 році зареєстровано 10 НС соціального характеру, що на 16,7% менше, ніж у 2013 році.

Переважна більшість цих НС (70%) сталася внаслідок нещасних випадків з людьми, з них 5 НС були спричинені нехтуванням правилами безпеки на водних об'єктах, 2 НС - недотриманням вимог техніки безпеки під час виконання трудових обов'язків. Ще 3 НС сталися унаслідок встановлення вибухових пристроїв у громадському місці, транспорті тощо.

Внаслідок цих НС загинуло 23 особи (з них 4 дітей) та 1 - постраждала.

Порівняно з 2013 роком кількість постраждалих та загиблих в таких НС зменшилася (у 2013 році в 12 НС соціального характеру загинуло 29 осіб та 2 - постраждало)(Натиснить для збільшеннятабл. 4).

Найбільш трагічною за своїми наслідками стала НС у м. Чугуєві Харківської області, де неподалік від залізничного вокзалу зникло троє дітей. До пошукових робіт від ДСНС, МВС, Міноборони та волонтерських організацій було залучено близько 600 осіб. В результаті вжитих заходів тіла дітей було знайдено у технічному водоймищі стічних вод. За результатами слідства встановлено, що діти провалились під кригу на водоймищі.

Найбільш поширеними причинами загибелі людей внаслідок НС соціального характеру у 2014 році були недотримання правил поведінки на воді та порушення вимог техніки безпеки.

НС, пов'язані із встановленням вибухових пристроїв зареєстровано на території Одеської (2 НС: вибух в підвальному приміщенні триповерхової будівлі по вул. Суворова, в якій розташовані Дорожньо-експлуатаційне управління та Суворовський районний військовий комісаріат (постраждала 1 особа); вибух поблизу 5-поверхового житлового будинку по вул. Сегедській, 9 (загинула одна особа)) та Донецької областей (1 НС: вибух у Іллічівському районі м. Маріуполя на 1260 км перегону залізниці Маріуполь-Сартана, внаслідок якого підірвано залізничний міст через р. Кальчик). Причинами виникнення цих НС стали зловмисні дії невстановлених осіб.

Повернутися Довідкові дані про застосування сил реагування на надзвичайні ситуації у 2014 році

ДСНС України безпосередньо брало участь у ліквідації НС силами аварійно-рятувальних загонів, підрозділами пожежної охорони та спецформувань, оперативними групами територіальних управлінь ДСНС або координувало дії з ліквідації наслідків НС у 104 випадках з 143 (72 %).

До аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт у 143 НС залучалося понад 13,2 тис. осіб та понад 3,5 тис. одиниць техніки підрозділів органів виконавчої влади та підприємств. За цей період у ліквідації 104 НС було задіяно понад 4,3 тис. чоловік особового складу та 1,0 тис. одиниць техніки сил ДСНС України.

У 2014 році в результаті вжитих заходів підрозділами ДСНС України врятовано 3 тис. 419 осіб; ліквідовано 68 тис. 879 пожеж, в яких загинуло 2 тис. 246 людей, у тому числі 74 дитини; отримали травми 1450 людей, з яких 107 - діти. Матеріальні втрати від пожеж склали 7 млрд. 731 млн. 081 тисяча гривень (з них прямі збитки становлять 1 млрд. 489 млн. 741 тис. грн.). Пожежами знищено та пошкоджено 27 292 будівлі та споруди, а також 4 450 од. техніки.

Піротехнічними підрозділами ДСНС України здійснено понад 4,7 тис. виїздів, у ході яких виявлено, вилучено та знищено 36 тис. 189 вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

За статистичними даними у 2014 році на водних об'єктах загинуло 1 тис. 456 осіб, врятовано 654 особи; на автошляхах України виникло 25 тис. 994 дорожньо-транспортні події, внаслідок яких загинуло 4 тис. 364 особи та постраждало 32 тис. 200 осіб.

Повернутися Висновки

У 2014 році, порівняно 2013 року, загальна кількість НС не змінилася, при цьому кількість НС техногенного та соціального характеру зменшилася, а кількість НС природного характеру збільшилася (за рахунок медико-біологічних НС). Також зареєстровано збільшення кількості НС на системах життєзабезпечення та НС унаслідок пожеж і вибухів, за рештою видів НС спостерігається зменшення їх кількості.

У 2014 році зафіксовано збільшення масштабності НС, що у свою чергу вплинуло на збільшення їх негативних наслідків. Збільшення на 13,4% кількості загиблих в НС у 2014 році сталося за рахунок зростання на 33% їх частки в НС техногенного характеру, а саме в НС, пов'язаних із пожежами (вибухами), аваріями на транспорті та НС унаслідок раптового руйнування будівель і споруд.

В територіальному відношенні, найбільшу кількість НС у 2014 року зафіксовано у Донецькій, Одеській, Харківській та Херсонській областях, а найменшу - в Івано-Франківській, Кіровоградській, Черкаській та Чернівецькій областях.

Основними причинами виникнення НС у 2014 року були:


   
Довідка за квартал
14 Січня16:30 Інформаційно – аналітична довідка про виникнення НС в Україні у 2020 році
15 Жовтня09:34 Інформаційно – аналітична довідка про виникнення НС в Україні упродовж 9 місяців 2020 року
6 Липня16:37 Інформаційно – аналітична довідка про виникнення НС в Україні упродовж І півріччя 2020 року
2 Квітня19:00 Інформаційно – аналітична довідка про виникнення НС в Україні упродовж І кварталу 2020 року
15 Січня17:17 Інформаційно – аналітична довідка про виникнення НС в Україні упродовж 2019 року
1 Жовтня16:00 Інформаційно – аналітична довідка про виникнення НС в Україні упродовж 9 місяців 2019 року
1 Липня16:07 Інформаційно – аналітична довідка про виникнення НС в Україні упродовж І півріччя 2019 року
1 Квітня12:00 Інформаційно – аналітична довідка про виникнення НС в Україні упродовж І кварталу 2019 року
15 Січня15:00 Інформаційно-аналітична довідка про виникнення надзвичайних ситуацій в Україні у 2018 році
1 Жовтня15:29 Інформаційно – аналітична довідка про виникнення НС в Україні упродовж 9 місяців 2018 року
2 Липня09:00 Інформаційно – аналітична довідка про виникнення НС в Україні упродовж І півріччя 2018 року
18 Квітня09:20 Інформаційно – аналітична довідка про виникнення НС в Україні упродовж І кварталу 2018 року
25 Січня11:30 Інформаційно – аналітична довідка про виникнення надзвичайних ситуацій в Україні у 2017 році
18 Жовтня11:32 Інформаційно – аналітична довідка про виникнення НС в Україні упродовж 9 місяців 2017 року
3 Липня18:00 Інформаційно – аналітична довідка про виникнення НС в Україні протягом І півріччя 2017 року
Довідка за квартал