ГоловнаІнформація щодо проведення ДСНС перевірок стану техногенної та пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей
 Версія для друку

Інформація щодо проведення ДСНС перевірок стану техногенної та пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей

 

Державною службою України з надзвичайних ситуацій на виконання протокольного рішення за результатами засідання Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 11 та наказу ДСНС № 202 від 29.03.2018 р. здійснено перевірки торгівельно-розважальних закладів, загальноосвітніх та дошкільних дитячих закладів і закладів охорони здоров’я зі стаціонарним лікуванням.

Для проведення перевірок було задіяно близько 2300 працівників ДСНС.

Проведено позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки у 33 тис. 369 закладах, з них: у 26 тис. 728 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах; 1 тис. 828 закладах охорони здоров’я зі стаціонарним лікуванням; 4 тис. 813 торговельних підприємств (торговельні центри, багатофункціональні будинки і комплекси), культурно-видовищних та дозвіллєвих закладах.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 32 тис. 642 керівника закладів та відповідальних посадових осіб.

Також за результатами перевірок подано до адміністративного суду 884 позовних заяв на призупинення експлуатації об’єктів.

 

Стосовно протипожежного стану торговельно-розважальних закладів (торговельні центри, багатофункціональні будинки і комплекси), культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів

 

Під час перевірок вищезазначених об’єктів виявлено 81 тис. 593 порушення: на 1 тис. 945 об’єктах відсутні або несправні автоматичні системи протипожежного захисту, на 661 об’єкті відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, а на 567 об’єктах – внутрішнє протипожежне водопостачання; 564 будівлі потребує заміни або ремонту систем електропостачання, у 509 будівель необхідно перепланувати шляхи евакуації, 1 тис 297 будівель потребує обладнання первинними засобами пожежогасіння.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 4 тис. 635 керівників об’єктів і відповідальних посадових осіб та направлено 265 позовних заяв до адміністративного суду.

 

Стосовно протипожежного стану дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів

 

Під час перевірок виявлено 290 тис. 12 порушень: у 16 тис. 653 закладах відсутні або несправні автоматичні системи протипожежного захисту, у 4 тис. 952 закладах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, а у 1 тис. 695 закладах внутрішнє протипожежне водопостачання; 2 тис. 304 будівлі потребують заміни або ремонту систем електропостачання, у 1 тис 418 будівелях необхідно перепланувати шляхи евакуації, 6 тис. 509 будівель необхідно обладнати первинними засобами пожежогасіння.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 26 тис. 154 керівника закладів і відповідальних посадових осіб та направлено 556 позовних заяв до адміністративного суду.

 

Стосовно протипожежного стану закладів охорони здоров’я зі стаціонарним лікуванням

 

За результатами перевірок виявлено 32 тис. 212 порушень: у 1 тис. 170 закладах виявлено відсутність або несправність автоматичних систем протипожежного захисту, у 280 закладах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, а у 354 закладах – внутрішнє протипожежне водопостачання; 264 будівлі потребує заміни або ремонту системи електропостачання, у 189 будівлях необхідно перепланувати шляхи евакуації, 503 будівлі не обладнано первинними засобами пожежогасіння.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 1 тис. 853 керівника закладів і відповідальних посадових осіб та направлено 63 позовних заяв до адміністративного суду.

Одночасно з метою попередження виникнення пожеж і надзвичайних ситуацій та безпечної життєдіяльності громадян під час перебування у вищевказаних закладах органами ДСНС проведено профілактично-роз’яснювальну роботу.

Так, проблемні питання протипожежного захисту цих закладів постійно висвітлюються у засобах масової інформації всіх рівнів: на телебаченні – 1 тис. 802 рази, по радіо – 5 тис. 687 разів, висвітлено в інтернет-виданнях – 8 тис. 479, розповсюджено серед населення понад 280 тис. примірників друкованої продукції (листівки, буклети тощо), проведено з обслуговуючим персоналом закладів 41 тис. 127 інструктажів.

Посадовими особами ДСНС до органів влади та органів місцевого самоврядування надіслано понад 4 тис. інформацій про стан протипожежного захисту зазначених закладів, подано на розгляд та прийняття відповідних рішень комісій з питань ТЕБ та НС всіх рівнів – 732 інформації.

 

Також повідомляємо що з актами, складеними за результатами проведення позапланових перевірок суб’єктів господарювання щодо відповідності вимогам пожежної та техногенної безпеки можна ознайомитись на офіційних веб-сайтах територіальних органів ДСНС:

    Твіт