ГоловнаІнформація щодо проведення ДСНС перевірок стану техногенної та пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей
 Версія для друку

Інформація щодо проведення ДСНС перевірок стану техногенної та пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей

 

Державною службою України з надзвичайних ситуацій на виконання  протокольного рішення за результатами засідання Кабінету Міністрів України
від 28 березня 2018 р. № 11 та наказу ДСНС № 202 від 29.03.2018 р. розпочато перевірки торгівельно-розважальних закладів, загальноосвітніх та дошкільних дитячих закладів і закладів охорони здоров’я зі стаціонарним лікуванням.

Перевіркам підлягають понад 32 тисячі зазначених об’єктів: понад чотири тисячі торговельних центрів, дві тисячі лікувальних закладів та понад двацять п’ять тисяч шкіл і дитячих садків.

Для проведення перевірок задіяні близько 2300 працівників ДСНС.

Станом на 18 квітня 2018 року проведено позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки у 3 тис. 239 закладах, з них: у 2 тис. 379 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах; 136 закладів охорони здоров’я зі стаціонарним лікуванням; 724 торговельних підприємствах (торговельні центри, багатофункціональні будинки і комплекси), культурно-видовищних та дозвіллєвих закладах.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 3 тис. 199 керівників закладів та відповідальних посадових осіб.

Також за результатами перевірок подано до адміністративного суду 125 позовних заяв на призупинення експлуатації об’єктів.

 

Стосовно протипожежного стану торговельно-розважальних закладів (торговельні центри, багатофункціональні будинки і комплекси), культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів

 

Під час перевірок вищезазначених об’єктів виявлено 11 тис. 964 порушення, з них 3 тис. 716 порушень не усунуто протягом попередніх років: на 342 об’єктах відсутні або несправні автоматичні системи протипожежного захисту, на 90 об’єктах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, а на 105 об’єктах – внутрішнє протипожежне водопостачання; 108 будівель потребує заміни або ремонту систем електропостачання, у 78 будівлях необхідно перепланувати шляхи евакуації, 215 будівель потребують обладнання первинними засобами пожежогасіння.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 701 керівник об’єктів і відповідальних посадових осіб та направлено 51 позовну заяву до адміністративного суду.

 

Стосовно протипожежного стану дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів

 

Під час перевірок виявлено 27 тис. 705 порушень, з яких 10 тис. 202 порушення не усунуто протягом попередніх років: у 1 тис. 729 закладах відсутні або несправні автоматичні системи протипожежного захисту, у 458 закладах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, а у 190 закладах – внутрішнє протипожежне водопостачання; 363 будівлі потребують заміни або ремонту систем електропостачання, у 154 будівлі необхідно перепланувати шляхи евакуації, 652 будівлі необхідно обладнати первинними засобами пожежогасіння.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 2 тис. 355 керівників закладів і відповідальних посадових осіб та направлено 65 позовних заяв до адміністративного суду.

 

Стосовно протипожежного стану закладів охорони здоров’я зі стаціонарним лікуванням

 

За результатами перевірок виявлено 2 тис. 198 порушень, з яких 886 порушень не усунуто протягом попередніх років: у 105 закладах виявлено відсутність або несправність автоматичних систем протипожежного захисту, у 34 закладах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, а у 36 закладах – внутрішнє протипожежне водопостачання; 14 будівель потребує заміни або ремонту системи електропостачання, у 7 будівлях необхідно перепланувати шляхи евакуації, 50 будівель не обладнано первинними засобами пожежогасіння.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 143 керівника закладів і відповідальних посадових осіб та направлено 9 позовних заяв до адміністративного суду.

Одночасно з метою попередження виникнення пожеж і надзвичайних ситуацій та безпечної життєдіяльності громадян під час перебування у вищевказаних закладах органами ДСНС проведено профілактично-роз’яснювальну роботу.

Так, проблемні питання протипожежного захисту цих закладів постійно висвітлюються у засобах масової інформації всіх рівнів: на телебаченні –   428 разів, по радіо – 988 разів, висвітлено в газетах і журналах 1 тис. 242 публікацій, в інтернет-виданнях – 1 тис. 575, розповсюджено серед населення понад 25 тис. примірників друкованої продукції (листівки, буклети тощо), проведено з обслуговуючим персоналом закладів 4 тис. 302 інструктажи.

Посадовими особами ДСНС до органів влади та органів місцевого самоврядування надіслано понад 431 інформацію про стан протипожежного захисту зазначених закладів, подано на розгляд та прийняття відповідних рішень комісій з питань ТЕБ та НС всіх рівнів – 112 інформацій.

Також повідомляємо що з актами, складеними за результатами проведення позапланових перевірок суб’єктів господарювання щодо відповідності вимогам пожежної та техногенної безпеки можна ознайомитись на офіційних веб-сайтах територіальних органів ДСНС:

    Твіт