ГоловнаОстанні новини14 Березня, 2018р.
 Версія для друку

Черкаська область: рятувальники спільно із волонтерами завітали до навчальних закладів

Опубліковано: 14.03.2018, 12:00

Діти – це найбільш вразлива категорія населення, яка через свою допитливість дуже часто потрапляє до надзвичайних ситуацій. Саме тому одним із важливих завдань профілактичної роботи яку проводять рятувальники навчити молодь основним правилам безпеки донести до неї усвідомлення рівня небезпеки дати знання щодо дій в умовах екстремальних ситуацій: під час пожежі, перебування в лісі, на водних об‘єктах. Серед найбільш популярних заходів які з цією метою проводять рятувальники з підростаючим поколінням, акції, вікторини, конкурси, змагання, саме така форма спілкування дозволяє у ігровій формі засвоїти школярам вкрай необхідні знання. 

З цією метою, 13 березня співробітники  Канівського районного відділу управління ДСНС України у Черкаській області спільно з педагогами-волонтерами завітали  до Ліплявського навчально - виховного  комплексу, де провели спеціальну акцію «Запобігти! Врятувати! Допомогти!».

Із цим навчально-виховним закладом рятувальників вже давно поєднують тісні та партнерські стосунки. Спілкуючись із дітьми які радіють рятувальникам вдається цікаво та доступно обговорити важливі питання безпеки, розібрати особливості виникнення надзвичайних ситуацій, що виникають навколо, чи-то пожежа в будинку, квартирі чи на вулиці, або під час виявлення загрозливого і вибухонебезпечного предмета на які можна натрапити будь де. Під час зустрічі вогнеборці наголосили на важливому номері телефону «Служби порятунку» який варто знати і не гаючи а ні хвилини, телефонувати «101» у випадку небезпеки.

Цього ж дня аналогічний захід відбувся і у Малоканівецькому навчально-виховному комплексі, що на Чорнобаївщині. Рятувальники місцевої пожежно-рятувальної частини розповіли дітям про специфіку та особливості професії рятувальника,  про випадки пожеж на території району та причини їх виникнення. Спілкуючись із дітьми фахівці ДСНС розповідали про те, як звичайна недбалість і пустощі дітей приводять до пожеж,  навчали правил безпечного поводження у побуті та на вулиці. Особливо цікавим для молодіжної аудиторії виявився конкурс, «Знай! Не допускай! Допомагай!» під час якого учасники відповідали на запитання щодо правил відпочинку на природі, водоймах, під час виявлення вибухонебезпечних предметів та у випадку виявлення пожеж, послідовності та правильності дій при користуванні вогнегасниками. 

 Важливою складовою цих заходів є й практична частина. Саме перебираючи пожежне та рятувальне спорядження діти більше дізнаються про особливості роботи рятувальної служби, зокрема можуть приміряти на собі бойовий одяг вогнеборців, практикувалися у в’язанні вузлів за допомогою рятувальної мотузки, ознайомилися з можливостями та характеристиками аварійно-рятувального обладнання, дихальних апаратів. Традиційно найбільше діти були у захваті від пожежного автомобіля.

На завершення Акції рятувальники вручили педагогам пам’ятки та методичні матеріали з безпеки життєдіяльності які будуть використані для подальшої виховної та навчальної роботи з учнями.

IMG_20180313_143120.jpgIMG_20180313_143416.jpg

 

 УДСНС України у Черкаській області

 

 


   
Останні новини
18 Грудня17:58 Львівські рятувальники подарували свято літнім людям
18 Грудня17:45 Одеська область: рятувальники провели навчання на хімічно-небезпечному об'єкті
18 Грудня17:33 Хмельницька область: напередодні зимових свят рятувальники нагадали працівникам дитсадка правила пожежної безпеки
18 Грудня17:30 Дніпропетровська область: напередодні Новорічних свят рятувальники поспілкувалися з вихованцями дошкільного навчального закладу
18 Грудня16:48 Чернівецька область: рятувальники навчали дітей правила пожежної безпеки
18 Грудня15:27 Житомирська область: рятувальники пропагують безпечну рибалку на водних об’єктах
18 Грудня15:24 Буковинські рятувальники презентували громадськості словник фемінітивів
18 Грудня15:03 У Дніпрі відбулась мотиваційна зустріч з рятувальниками та поліцейськими
18 Грудня14:43 У Тернопільській області рятувальники влаштували особливий день для особливих дітей
18 Грудня13:54 Увага! Попередження про лавинну небезпеку
18 Грудня13:29 “Всі заходи, визначені Планом розмінування Ічнянського району Чернігівської області, виконано своєчасно та в повному обсязі”, - Олег Мельчуцький
18 Грудня12:30 На Луганщині відбувся конкурс дитячих виробів “Рятувальник — професія героїчна”
18 Грудня11:51 Увага! Попередження про погіршення погодних умов на території України!
18 Грудня10:25 Черкаська область: рятувальники провели «Урок безпеки» для школярів
18 Грудня06:04 Голова ДСНС України та Очільник Донецької ОДА підписали Меморандум про співпрацю
Останні новини