ГоловнаОстанні новини7 Грудня, 2017р.
 Версія для друку

Закарпатські рятувальники вчили людей безпеці життєдіяльності

Опубліковано: 07.12.2017, 16:06

У рамках Всеукраїнського рейду щодо попередження пожеж в житловиму секторі, який проводився в державі з ініціативи Державної служби України з надзвичайних ситуацій, закарпатські рятувальники також долучилися до цієї просвітницької акції.

Так, 6 грудня перечинські рятувальники навідалися із профілактичною акцією до громади села Дубриничі. Захід почався в приміщенні сільської ради, де працівники ДСНС поінформували депутатів сільської громади та керівників місцевих установ про стан з пожежами на території району та надали методичну допомогу в організації навчання населення правилам пожежної безпеки на робочому місці та за місцем проживання селян.

Далі здійснили подворовий обхід житлового сектора, де фахівці пожежної справи розповідали краянам як треба поводитися, щоб уникнути біди й навчали правильним діям на випадок виникнення пожежі. Рейдова група також акцентувала свою увагу на дворогосподарствах соціально незахищених верств населення: літні люди, немічні, хворі, одинокі громадяни та ті, що входять до так званої групи ризику, котрі, за певних обставин, опинилися за межею бідності й питання забезпечення пожежної безпеки власних помешкань у них стоять далеко не на першому місті.

Також жителям були роздані тематичні листівки: «Як не допустити виникнення пожежі впродовж опалювального періоду».

Проблема дитячого травматизму завжди актуальна. За правило, трагедії з неповнолітніми стаються тоді, коли через брак нагляду з боку дорослих діти залишаються наодинці. Не завжди хлопчики та дівчата знають або ж дотримуються правил особистої безпеки та вміють застосовувати їх на практиці. Тому рятувальники спільно з освітянами значну увагу приділяють підготовці молоді в питаннях безпечної життєдіяльності, адже лише спільними зусиллями можна досягти бажаних результатів. Так, в Дубриницькій ЗОШ І-ІІІ ст. начальник Перечинського РС УДСНС України у Закарпатській області Роман Петрик спільно з начальником відділу освіти, молоді та спорту Перечинської РДА Владиславом Цапиком провели відкритий урок для запобігання нещасним випадкам з дітьми та роз’яснили небезпеку дитячих пустощів з вогнем і при використанні піротехнічних виробів. А старшокласників навчили правильним діям під час пожежі.

Відповідну роз'яснювальну роботу щодо дотримання правил пожежної безпеки в побуті провели напередодні, 6 грудня, рятувальники Тячівського райвідділу ДСНС області з мешканцями с. Руське Поле. Також селянам вручались пам'ятки безпеки, в яких зазначені основні недоліки, що допускаються при монтажі та експлуатації електрообладнання й пічного опалення. Обов’язково наголошувалося на обережному поводженні з вогнем та недопущенні пожеж через дитячі пустощі.

А рятувальники Хустського гарнізону ДСНС області роз'яснювали вимоги правил пожежної безпеки за місцем проживання людей в с. Горінчево. У розмовах з селянами окремий акцент робився на тому, що в краї спостерігається тенденція до збільшення пожеж саме через власну необачність громадян. Рятувальники доводили до відома людей правила пожежної безпеки в побуті; особлива увага акцентувалася на порушенні правил користування пічним опалення та електоприладами; розповідали про випадки, коли вогонь забирав не лише нажиті статки громадян, а й їхні життя. Рейдова група провела відповідний профілактично-просвітницький лікнеп і у місцевій загальноосвітній школі, в дитячому садочку та сільській амбулаторії.

У смт Воловець рятувальники зініціювали бесіду-інструктаж з працівниками відділу культури, бібліотекарями та завідуючими будинків культури району, на тему: "Пожежна безпека на робочому місці та під час святкування новорічних свят", які скоро прийдуть до кожного закарпатця. Наголошувалося на безпечній експлуатації електрообігрівачів та пічного опалення в закладах культури та бібліотеках. Зверталася увага й на правилах безпеки під час встановлення новорічної ялинки та заборону використання піротехнічних виробів у приміщеннях. Також було продемонстровано принцип приведення вогнегасника в дію на випадок пожежі.

Також цього дня й мукачівські рятувальники навчали населення с. Великі Лучки культурі безпечної життєдіяльності.

viber image 3.jpgIMG_0900.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У ДСНС України у Закарпатській області


   
Останні новини
18 Жовтня17:26 Турецька делегація відвідала Львівський державний університет безпеки життєдіяльності
18 Жовтня17:19 Хмельницька область: рятувальники провели акцію “Запобігти! Врятувати ! Допомогти!” для дітлахів
18 Жовтня17:18 Рятувальники Донеччини закликали старшокласників вступати до вищих навчальних закладів ДСНС
18 Жовтня17:15 Київська область: дитячі «надзвичайні» заходи безпеки
18 Жовтня17:12 Київська область: проведено командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту
18 Жовтня16:26 Хмельницька область: рятувальники попереджають пожежі у житловому секторі
18 Жовтня16:16 Херсон: відбулося протипожежне навчання з майбутніми служителями правопорядку
18 Жовтня16:15 Херсонська область: рятувальники продовжують нагадувати громадянам правила безпеки під час обігріву
18 Жовтня16:00 На Чернігівщині відбулося засідання оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації
18 Жовтня15:57 Кіровоградська область: відбулись перевірки рятувальної техніки з підвищеною прохідністю
18 Жовтня15:49 Житомирська область: дітвора вчилася діяти у разі небезпеки
18 Жовтня15:35 Хмельниччина: до рятувальників на екскурсію завітали школярі
18 Жовтня14:35 Рятувальники ДСНС отримали державні нагороди України
18 Жовтня13:51 Вінницька область: рятувальники завітали в гості до малюків з дошкільного навчального закладу
18 Жовтня13:00 На Кіровоградщині рятувальники нагадали жителям про безпеку у домівках
Останні новини