ГоловнаОстанні новини13 Серпня, 2017р.
 Версія для друку

Харківська область: рятувальники спільно з лісниками та правоохоронцями провели патрулювання лісів для запобігання виникнення пожеж

Опубліковано: 13.08.2017, 10:40

Спекотна погода, що тримається на Харківщині вже протягом кількох тижнів, стала причиною збільшення загорань в лісах та екосистемах вцілому по області. Часто причиною таких пожеж стає людський фактор. Спалювання сухої трави, кинутий недопалок, не загашене багаття, недотримання правил пожежної безпеки під час відпочинку у лісі можуть стати причиною справжньої екологічної катастрофи. Так, за оперативними даними, в області з початку року зареєстровано понад двох тисяч пожеж від випалювання сухої трави та сміття, а також 98 пожеж в лісових масивах загальною площею понад 64 гектари.

Зростаюча кількість пожеж в екосистемах, змушує рятувальників спільно з працівниками лісгоспів та Нацполіції щодня патрулювати ліса та прилеглі до них населені пункти Харківської області задля запобігання виникнення пожеж. Основним завданням патрулюючи під час таких рейдів - роз’яснення населенню та відпочиваючих про причини виникнення пожеж в екосистемах та дотримання обов’язкових правил поведінки, яких слід дотримуватися у лісі та приватному секторі, аби запобігти пожежам.

Так, у вихідний день, 12 серпня були проведені патрулювання хвойних лісів Жовтневого лісництва Вовчанського району Харківської області, а також дитячих таборів, баз відпочинку та населених пунктів, що розміщені у лісах або поблизу них. У заході були задіяні фахівці Головного управління ДСНС у Харківській області, курсанти Національного університету цивільного захисту України, співробітники лісових господарств та Нацполіції, органи місцевої влади, волонтери та представники ЗМІ.

Усі учасники патрулювання були розподілені на декілька груп. Перша група патрулювання пройшлась вздовж річки Сіверський Дінець, де пляжні зони межують з хвойним лісом. Рятувальники та лісники поспілкувались з відпочиваючими та розповіли їм про пожежонебезпечний період і пов’язану з ним зростаючу кількість пожеж в екосистемах. А також нагадали про заборону паління багать, адже неконтрольований вогонь може перекинутися на ліс і тоді буде дуже важко уникнути трагедії.

Інша група вирушила до сіл Зарічне, Металівка та Бугаївка. Тут домівки людей межують із сосновим лісом. За словами мешканців селища, пожежі у лісі бувають часто, майже кожного року. А головною причиною лісових трагедій називають людину, адже добре знають, що пожежу може викликати і покинуте вогнище, і недопалок, і навіть ігри малечі. Рятувальники в свою чергу нагадали про заборону випалювання сухої трави, за для запобігання пожежі у лісі або в приватному секторі.

Завітали рятувальники і на базу відпочинку «Пролісок», що розміщена у самому серці соснового лісу. Спочатку фахівці служби порятунку перевірили наявність первинних засобів пожежогасіння на території об’єкту а потім поспілкувались з дорослими та малечею на предмет дотримання правил пожежної безпеки під час відпочинку та дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Фахівці ДСНС та курсанти вручали відпочиваючим, місцевим мешканцям кольорові пам’ятки про безпеку в лісі й нагадували, що тільки спільними зусиллями рятувальників і громадян можна запобігти виникненню надзвичайних ситуацій.

IMG_2533.jpgIMG_2526.jpg

IMG_2542.jpgIMG_2572.jpg

IMG_2605.jpgIMG_2576.jpg

 

ГУ ДСНС України у Харківській області   
Останні новини
22 Лютого18:04 У Херсоні відбулись спортивні змагання «Юний рятівник – 2018»
22 Лютого17:58 Вінницька область: жителів сільської місцевості навчають правил пожежної безпеки у побуті (ВІДЕО)
22 Лютого17:39 В Житомирській області стартувала акція «В центрі уваги - діти!»
22 Лютого15:59 Юнацька команда з пожежно-прикладного спорту Житомира готується до турніру
22 Лютого15:48 Харківські рятувальники комплексно відпрацювали селище Буди з питань пожежної безпеки
22 Лютого14:18 Випускники Вінницького технічного коледжу побували на екскурсії у рятувальників
22 Лютого14:14 Сумські рятувальники проводять профілактичну роботу серед населення
22 Лютого14:13 Увага! Попередження про сильне похолодання в Україні!
22 Лютого14:10 Чернівецька область: вогнеборці навчають мешканців краю правил пожежної безпеки
22 Лютого14:08 Полтавські рятувальники провели тактико-спеціальні навчання на території лікарні
22 Лютого14:05 На Луганщині відбувся футбольний фінал рятувальників
22 Лютого14:03 На Волині вогнеборці продовжують просвітницьку роботу
22 Лютого14:00 Донецька область: рятувальники провели інформаційно-роз’яснювальну роботу на ринку
22 Лютого13:58 Тернопільські рятувальники провели акцію «Запобігти! Врятувати! Допомогти!»
22 Лютого13:55 Курсанти Національного університету цивільного захисту провели заняття на водосховищі
Останні новини