ГоловнаОстанні новини5 Листопада, 2016р.
 Версія для друку

Місцеві та добровільні пожежні команди – запорука пожежної безпеки віддалених населених пунктів: практичний досвід Тернопільщини

Опубліковано: 05.11.2016, 08:33

Гарантування пожежної безпеки громадян, які проживають у віддалених населених пунктах, є одним із пріоритетних завдань для Державної служби з надзвичайних ситуацій. Адже, як свідчить статистика, значна частка пожеж в Україні виникає саме у сільській місцевості, де здебільшого відсутні пожежні частини. Таким чином, аби доїхати до місця виклику, вогнеборці часом долають десятки кілометрів та втрачають дорогоцінні хвилини, які можна було б використати для допомоги людям. Саме тому одним із напрямків реформи ДСНС є вдосконалення системи реагування на пожежі та надзвичайні ситуації і, як результат - максимальне скорочення часу прибуття першого пожежно-рятувального підрозділу до місця виникнення пожежі або ліквідації надзвичайної ситуації. Досягнути цього можна шляхом формування в об'єднаних територіальних громадах розвинутої мережі місцевої пожежної охорони та залучення добровольців до ліквідації пожеж. І цей процес вже активно розпочався на території Тернопільської області, де реалізується Пілотний проект щодо організації заходів цивільного захисту населення, зокрема, щодо створення місцевих пожежних команд та розвитку добровільної пожежної охорони регіону.

Взаємодія професійних вогнеборців з добровольцями, спільне гарантування пожежної безпеки на місцях — саме за такими принципами можливо забезпечити протипожежний захист у населених пунктах Тернопільщини. У регіоні важливу увагу приділяють як питанням створення місцевих пожежних команд, так і добровільних. У 2016 році у регіоні стали на оперативне чергування чотири новостворених пожежних підрозділи.

Так, 30 червня відкрито підрозділ місцевої пожежної охорони у селищі Скала-Подільська Борщівського району, яким здійснюється гасіння пожеж на території 11 населених пунктів, де проживає близько 10 тисяч громадян.

У жовтні в селищі Микулинці Теребовлянського району відновлено роботу 25-го державного пожежно-рятувального посту 12-ї державної пожежно-рятувальної частини Теребовлянського районного відділу ДСНС України у Тернопільській області. У підрозділі несуть службу 13 чол. особового складу та 2 од. пожежно-рятувальної техніки. Вони гарантують пожежну безпеку не лише селища Микулинці, а й прилеглих сіл-сусідів. Адже територія реагування пожежно-рятувального поста охоплює 12 населених пунктів району.

Також, у серпні цього року на територій Великогаївської об’єднаної територіальної громади Тернопільського району заступила на чергування добровільна пожежна команда, а у вересні - добровільна пожежна команда в с. Литячі Заліщицького району. Для розміщення добровольців виділено приміщення автотранспортного підприємства на території Литячівської сільської ради. Для потреб добровільної пожежної команди передано пожежний автомобіль. Територія реагування добровольців охоплює 10 населених пунктів, а це майже 7 тисяч громадян. До цього часу найближча пожежна частина від села Литячі знаходилася на відстані 23 км.

В цілому, на Тернопільщині функціонує 24 підрозділи місцевої пожежної охорони та 2 добровільних пожежних команди, які чергують в цілодобовому режимі і у випадку виникнення пожеж можуть або самостійно ліквідовувати загорання або стримувати “вогняну стихію” до прибуття основних сил. Вогнеборці забезпечені пожежною технікою та необхідним обладнанням, що дозволяє їм виконувати поставлені перед ними завдання. З початку 2016 року місцевими та добровільними пожежними командами ліквідовано близько 230 пожеж, що становить п’яту частину від усіх пожеж, які виникали на території області.

Управління ДСНС України у Тернопільській області буде і надалі продовжувати роботу, спрямовану на забезпечення надійного захисту від пожеж та інших надзвичайних ситуацій і подій найвіддаленіших населених пунктів області.

Детальну інформацію щодо реформи ДСНС можна знайти на офіційному сайті ДСНС у розділі “Діяльність”, де створено рубрику “Реформування. Також інформація розміщується на сторінці ДСНС у соціальній мережі “Фейсбук”.

014.jpg12.jpgИзображение 273.jpg011.jpg

 

 

 


   
Останні новини
24 Січня09:41 Дніпропетровська область: рятувальники допомогли самотнім людям похилого віку розчистити подвір’я від снігових заметів
24 Січня09:16 Рік тому пішов із життя видатний державний діяч, заслужений працівник цивільного захисту України Марченко Григорій Борисович
24 Січня07:40 Увага! Попередження про лавинну небезпеку
24 Січня07:36 З початку 2018 року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили вже понад 5 700 вибухонебезпечних предметів
24 Січня07:35 Увага! Попередження про ускладнення погодних умов в Україні
23 Січня16:53 Жителі Кіровоградщини пригадали правила безпечної поведінки
23 Січня15:33 На Житомирщині працюють 120 пунктів обігріву
23 Січня15:25 На Волині рятувальники застерігають рибалок
23 Січня15:21 Луганська область: рятувальники навчають правилам пожежної безпеки
23 Січня15:19 Вогнеборці Дніпропетровщини провели профілактичні бесіди
23 Січня15:17 Рятувальники Закарпаття навчали пожежній безпеці
23 Січня10:29 На Черкащині працюють 137 пунктів обігріву
23 Січня09:06 Рятувальники Донеччини нагадали громадянам правила безпечної поведінки
23 Січня09:01 Рятувальники інформують мешканців Миколаївщині щодо правил безпеки на льоду
23 Січня08:58 Кіровоградські рятувальники застерегли громадян від необачної поведінки на водоймах та у побуті
Останні новини