ГоловнаІнформація щодо проведення ДСНС перевірок стану техногенної та пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей.
 Версія для друку

Інформація

щодо проведення Державною службою України з надзвичайних ситуацій перевірок стану техногенної та пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей

 

Державною службою України з надзвичайних ситуацій на виконання протокольного рішення за результатами засідання Кабінету Міністрів України
від 28 березня 2018 р. № 11 та наказу ДСНС № 202 від 29.03.2018 р. проводяться перевірки торгівельно-розважальних закладів, загальноосвітніх та дошкільних дитячих закладів і закладів охорони здоров’я зі стаціонарним лікуванням.

Перевіркам підлягають понад 32 тисячі зазначених об’єктів: понад чотири тисячі торговельних центрів, дві тисячі лікувальних закладів та понад двацять п’ять тисяч шкіл і дитячих садків.

Для проведення перевірок задіяні близько 2300 працівників ДСНС.

Станом на 23 травня 2018 року проведено позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки у 17 тис. 238 закладах, з них: у 14 тис. 118 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах; 642 закладах охорони здоров’я зі стаціонарним лікуванням; 2 тис. 478 торговельних підприємствах (торговельні центри, багатофункціональні будинки і комплекси), культурно-видовищних та дозвіллєвих закладах.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 16 тис. 360 керівників закладів та відповідальних посадових осіб.

Також за результатами перевірок подано до адміністративного суду 488 позовних заяв на призупинення експлуатації об’єктів.

 

Стосовно протипожежного стану торговельно-розважальних закладів (торговельні центри, багатофункціональні будинки і комплекси), культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів

 

Під час перевірок вищезазначених об’єктів виявлено 42 тис. 515 порушень: на 1 тис. 150 об’єктах відсутні або несправні автоматичні системи протипожежного захисту, на 376 об’єктах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, а на 330 об’єктах – внутрішнє протипожежне водопостачання; 332 будівлі потребує заміни або ремонту систем електропостачання, у 288 будівлях необхідно перепланувати шляхи евакуації, 726 будівель потребують обладнання первинними засобами пожежогасіння.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 2 тис. 353 керівника об’єктів і відповідальних посадових осіб та направлено 185 позовних заяв до адміністративного суду.

 

Стосовно протипожежного стану дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів

 

Під час перевірок виявлено 158 тис. 515 порушень: у 8 тис. 881 закладі відсутні або несправні автоматичні системи протипожежного захисту, у 2 тис. 688 закладах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, а у 952 закладах внутрішнє протипожежне водопостачання; 1 тис. 470 будівель потребують заміни або ремонту систем електропостачання, у 808 будівлі необхідно перепланувати шляхи евакуації, 3 тис. 401 будівлю необхідно обладнати первинними засобами пожежогасіння.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 13 тис. 365 керівників закладів і відповідальних посадових осіб та направлено 273 позовних заяв до адміністративного суду.

 

Стосовно протипожежного стану закладів охорони здоров’я зі стаціонарним лікуванням

 

За результатами перевірок виявлено 11 тис. 752 порушеня: у 475 закладах виявлено відсутність або несправність автоматичних систем протипожежного захисту, у 114 закладах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, а у 148 закладах – внутрішнє протипожежне водопостачання; 89 будівель потребує заміни або ремонту системи електропостачання, у 62 будівлях необхідно перепланувати шляхи евакуації, 204 будівлі не обладнано первинними засобами пожежогасіння.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 642 керівника закладів і відповідальних посадових осіб та направлено 30 позовних заяв до адміністративного суду.

Одночасно з метою попередження виникнення пожеж і надзвичайних ситуацій та безпечної життєдіяльності громадян під час перебування у вищевказаних закладах органами ДСНС проведено профілактично-роз’яснювальну роботу.

Так, проблемні питання протипожежного захисту цих закладів постійно висвітлюються у засобах масової інформації всіх рівнів: на телебаченні – 976 разів, по радіо – 3 тис. 150 разів, висвітлено в інтернет-виданнях – 4 тис. 734, розповсюджено серед населення понад 104 тис. примірників друкованої продукції (листівки, буклети тощо), проведено з обслуговуючим персоналом закладів 20 тис. 900 інструктажів.

Посадовими особами ДСНС до органів влади та органів місцевого самоврядування надіслано понад 1 тис. 639 інформацій про стан протипожежного захисту зазначених закладів, подано на розгляд та прийняття відповідних рішень комісій з питань ТЕБ та НС всіх рівнів – 275 інформацій.

Також повідомляємо що з актами, складеними за результатами проведення позапланових перевірок суб’єктів господарювання щодо відповідності вимогам пожежної та техногенної безпеки можна ознайомитись на офіційних веб-сайтах територіальних органів ДСНС:

    Твіт