ГоловнаІнформація щодо проведення ДСНС перевірок стану техногенної та пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей.
 Версія для друку

Інформація

щодо проведення Державною службою України з надзвичайних ситуацій перевірок стану техногенної та пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей

 

Державною службою України з надзвичайних ситуацій на виконання  протокольного рішення за результатами засідання Кабінету Міністрів України
від 28 березня 2018 р. № 11, наказу ДСНС № 202 від 29.03.2018 р. та наказу ДСНС   № 423 від 19.07.2018 р. здійснено перевірки торгівельно-розважальних закладів, загальноосвітніх та дошкільних дитячих закладів і закладів охорони здоров’я зі стаціонарним лікуванням.

Для проведення перевірок було задіяно близько 2300 працівників ДСНС.

Проведено позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки у 33 тис. 392 закладах, з них: у 26 тис. 739 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах; 1 тис. 829 закладах охорони здоров’я зі стаціонарним лікуванням; 4 тис. 824 торговельних підприємств (торговельні центри, багатофункціональні будинки і комплекси), культурно-видовищних та дозвіллєвих закладах.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 32 тис. 683 керівника закладів та відповідальних посадових осіб.

Також за результатами перевірок подано до адміністративного суду 891 позовну заяву на призупинення експлуатації об’єктів.

 

Стосовно протипожежного стану торговельно-розважальних закладів (торговельні центри, багатофункціональні будинки і комплекси), культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів

 

Під час перевірок вищезазначених об’єктів виявлено 82 тис. 376 порушень: на 1 тис. 966 об’єктах відсутні або несправні автоматичні системи протипожежного захисту, на 663 об’єктах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, а на 572 об’єктах – внутрішнє протипожежне водопостачання; 572 будівлі потребує заміни або ремонту систем електропостачання, у 515 будівлях необхідно перепланувати шляхи евакуації, 1 тис 307 будівель потребує обладнання первинними засобами пожежогасіння.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 4 тис. 666 керівників об’єктів і відповідальних посадових осіб та направлено 272 позовні заяви до адміністративного суду.

 

Стосовно протипожежного стану дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів

 

Під час перевірок виявлено 309 тис. 26 порушень: у 16 тис. 655 закладах відсутні або несправні автоматичні системи протипожежного захисту, у 4 тис. 952 закладах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, а у 1 тис. 697 закладах – внутрішнє протипожежне водопостачання; 2 тис. 305 будівель потребують заміни або ремонту систем електропостачання, у 1 тис 420 будівлях необхідно перепланувати шляхи евакуації, 6 тис. 511 будівель необхідно обладнати первинними засобами пожежогасіння.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 26 тис. 163 керівника закладів і відповідальних посадових осіб та направлено 556 позовних заяв до адміністративного суду.

 

Стосовно протипожежного стану закладів охорони здоров’я зі стаціонарним лікуванням

 

За результатами перевірок виявлено 32 тис. 221 порушення: у 1 тис. 171 закладі виявлено відсутність або несправність автоматичних систем протипожежного захисту, у 280 закладах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, а у 354 закладах – внутрішнє протипожежне водопостачання; 264 будівлі потребує заміни або ремонту системи електропостачання, у 189 будівлях необхідно перепланувати шляхи евакуації, 503 будівлі не обладнано первинними засобами пожежогасіння.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 1 тис. 854 керівника закладів і відповідальних посадових осіб та направлено 63 позовних заяв до адміністративного суду.

Одночасно з метою попередження виникнення пожеж і надзвичайних ситуацій та безпечної життєдіяльності громадян під час перебування у вищевказаних закладах органами ДСНС проведено профілактично-роз’яснювальну роботу.

Так, проблемні питання протипожежного захисту цих закладів постійно висвітлюються у засобах масової інформації всіх рівнів: на телебаченні – 1 тис. 606 разів, по радіо – 5 тис. 644 рази, висвітлено в інтернет-виданнях – 8 тис. 132, розповсюджено серед населення понад 247 тис. примірників друкованої продукції (листівки, буклети тощо), проведено з обслуговуючим персоналом закладів 39 тис. 233 інструктажі.

Посадовими особами ДСНС до органів влади та органів місцевого самоврядування надіслано понад 3 тис. 361 інформацій про стан протипожежного захисту зазначених закладів, подано на розгляд та прийняття відповідних рішень комісій з питань ТЕБ та НС всіх рівнів – 734 інформації.

  

Також повідомляємо що з актами, складеними за результатами проведення позапланових перевірок суб’єктів господарювання щодо відповідності вимогам пожежної та техногенної безпеки можна ознайомитись на офіційних веб-сайтах територіальних органів ДСНС:

    Твіт